FABRYKA UŚMIECHU

Profilaktyka

- Czyli lepiej zapobiagać niż leczyć

Dla osób dorosłych:

- profilaktyka przeciwpróchnicowa (wizyty kontrolne, instruktaż higieny, pomoc w doborze akcesoriów do higieny jamy ustnej, fluoryzacja zębów, porady dietetyczne)
- przeglądy jamy ustnej co 6 m-cy (gratis dla stałych klientów)
- profilaktyka chorób przyzębia (paradontozy)
• usuwanie kamienia nad i poddziąsłowego
• instruktaż szczotkowania
• ochrona przed krwawieniem dziąseł, nieprzyjemnym zapachem i rozchwianiem zębów

Profilaktyka u dzieci:

- wizyty adaptacyjne, czyli jak ważny jest pierwszy kontakt z gabinetem
- porady dla rodziców odnośnie dbania o zęby dzieci, czyli czym skorupka za młodu ....
- lakowanie i lakierowanie zębów, czyli wzmacnianie i uszczelnianie szkliwa zębów
- profilaktyka ortodontyczna, czyli jak uchronić dzieci przed wadami zgryzu

Stomatologia zachowawcza

- Pomagamy zachować własne zęby, jak najdłużej tylko można!

- leczenie próchnicy zębów (ubytków)
- odbudowa złamanych zębów
- leczenie kanałowe (gdy choruje miazga zęba), leczymy ząb endodontycznie, czyszcząc i wypełniając przestrzeń po chorej tkance wewnątrz zęba
- postępowanie po urazach

Stomatologia dziecięca

- Leczenie zębów mlecznych i młodych stałych

- główny nacisk kładziemy na profilaktykę oraz wyrobienie w dzieciach dobrych nawyków higienicznych, naukę dbania o zdrowie oraz chęci do odwiedzania naszego gabinetu w celu przeglądu ząbków
- każdy maluszek po wizycie zostaje nagrodzony nagrodą niespodzianką

Stomatologia estetyczna

- Każdy z nas marzy o zdrowych, zadbanych i białych zębach!

Onlay i inlay-onlay

W przypadku dużych ubytków, także w bocznych zębach leczonych kanałowo, wykorzystuje się wkłady onlay lub overlay. Są to wypełnienia pełnoceramiczne pozwalające na zachowanie, w dużej mierze zęba pacjenta, przy równoczesnych sporych możliwościach poprawy funkcjonalności i estetyki zębów w odcinkach bocznych. Wypełnienia te stosowane są przy całkowitych rekonstrukcjach zgryzu i estetycznych odbudowach łuków zębowych.

Licówki

Licówki wykonywane są z porcelany i za pomocą cementu przytwierdzane są do zewnętrznej powierzchni zęba. Licówki polecane są pacjentom z mocno przebarwionymi zębami, zębami nierównymi lub mocno uszkodzonymi. Licówki wykorzystuje się także przy zamykaniu diastemy. Aby osiągnąć najlepszy efekt, zaleca się wykonanie 8 licówek w przednim odcinku łuku. Efekt uzyskujemy w ciągu około dwóch tygodni. Licówki wykonywane są poprzez zeszlifowanie cienkiej warstwy szkliwa, pobraniu wycisku a następnie przytwierdzenia licówek do zęba. Zaletą licówek porcelanowych jest bardzo mała utrata tkanek twardych zęba, oraz odporność na przebarwienia, więc przy prawidłowym dbaniu o nie będą cieszyć przez długi czas.

Korony i mosty

Korona protetyczna służy podobnym celom jak licówki, ale w przeciwieństwie do nich obejmuje całego zęba ze wszystkich stron. Pozwala na odtworzenie uszkodzonego zęba, służy poprawieniu jego kształtu, wielkości lub koloru. Korony stosowane są także w leczeniu implantologicznym.
Ponieważ korona wymaga oszlifowania całego zęba dlatego stosujemy je tylko przypadkach, w których jest to rozwiązanie optymalne. W zależności od potrzeb pacjenta, wykonujemy korony pełnoceramiczne, metalowo-porcelanowe lub na podbudowie z cerkonu.

Mosty stosowane są w przypadkach małych braków zębowych. Wymagają oszlifowania dwóch sąsiednich zębów. Most odtwarza utracony ząb poprzez przymocowanie korony do sąsiadujących zębów. Takie rozwiązanie jest możliwe nawet do 3 brakujących zębów obok siebie.

Estetyczne wypełnienia w zębach przednich

Odbudowy w zębach przednich wykonujemy korzystając z najwyższej klasy materiały światłoutwardzalnych do odbudów estetycznych.
Pozwalają one na idealne odwzorowanie odcienia zęba, uzyskując efekt spełniający najwyższe standardy estetyczne.
Kształt zębów można korygować, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób z ukruszonymi, pękniętymi i nierównymi zębami.

Wybielanie zębów

Po wyleczeniu i oczyszczeniu zębów, wykonujemy wycisk na podstawie którego, w laboratorium protetycznym wykonana jest szyna do wybielania.
Po zaopatrzeniu pacjenta w szynę i specjalny preparat oraz instruktażu stosowania, pacjent wykonuje wybielanie w warunkach domowych.

Wybielanie zębów martwych

Martwe zęby wybielamy, zakładając preparat bezpośrednio do zęba.
Po uzyskaniu zadawalającego koloru, ząb jest wypełniany.

Protetyka stomatologiczna

Polega na odbudowie uszkodzonych, lub uzupełnieniu brakujących zębów. Wyróżniamy uzupełnienia stałe, ruchome lub kombinowane. Brak nawet pojedynczego zęba powinien być uzupełniony, gdyż zapobiega przemieszczaniu się zębów, powstawanie wad zgryzu, dysfunkcjom w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

Wyrózniamy uzupełnienia stałe i ruchome:

Uzupełnienia stałe

• wkłady koronowo-korzeniowe
• korony
• licówki
• mosty

Uzupełnienia ruchome

• protezy szkieletowe
• protezy osiadające

Chirurgia stomatologiczna

Najczęstsze zabiegi:

- ekstrakcja (usuwanie zębów)
- operacyjne usuwanie zębów mądrości również zębów zatrzymanych i niewyrżniętych
- odsłanianie zębów zatrzymanych
- resekcja wierzchołka korzeni

Implantologia

Czym jest implant?

Implantologia opisuje je jako „sztuczny korzeń”, który wprowadzamy do kości szczęki lub żuchwy. Wykonywany jest z tytanu, a wprowadzony do organizmu nie jest traktowany jako ciało obce. Łączy się z odpowiednimi tkankami w procesie, który fachowo nazywany jest osteointegracją. Opiera się na nim porcelanowa korona protetyczna.

Tak przygotowany „ząb” zapobiega występowaniu zmian zwyrodnieniowych stawów, kości i uzębienia. Implanty są niezwykle trwałe, a co ważne stwarzają możliwość osadzenia na nich korony, mostu lub protezy.

Kiedy najlepiej zastosować implanty?

Brak pojedynczego zęba: uniknamy niszczenia sąsiednich zębów.
Brak zębów trzonowych: dzięki implantom nie ma konieczności stosowania protezy opartej na dziąśle. Proteza taka nie jest komfortowa dla pacjenta, ponadto prowadzi do zaniku kości. Implanty pozwalają uniknąć protezy leżącej na dziąśle, będącej przyczyną dyskomfortu, bólu, zaniku kości.
Bezzębie: protezy powodują dyskomfort podczas jedzenia, są przyczyną zaniku kości. Wszczepienie dwóch - czterech implantów zapewnia dobrą stabilizację protezy, zapewniając pacjentowi komfort.

Medycyna estetyczna

- Zatrzymaj młodość!

- likwidowanie zmarszczek
- ujędrnianie skóry
- mezoterapia twarzy, szyi, dekoltu
- powiększanie ust
- leczenie nadpotliwości
- wiele innych zabiegów, dostosowanych do potrzeb i urody klientów