FABRYKA UŚMIECHU

Medycyna estetycznaMezoterapia igłowa. Natychmiastowe efekty w regeneracji skóry.

Zalety mezoterapii

• Metoda niechirurgiczna
• Długotrwały rezultat
• Efekty widoczne już po 1 zabiegu
• Opóźnianie efektów starzenia

Co należy wiedzieć o mezoterapii igłowej?

Mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Skutecznie pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd. To zabieg który wydłuża młodość i niweluje oznaki upływu czasu.

Mezoterapia jest metodą wykorzystywaną od lat w kosmetologii i dermatologii estetycznej. Jej zadaniem jest wtłoczenie w skórę rozmaitych substancji aktywnych ukierunkowanych na potrzeby każdej cery.

W zależności od stanu i wymagań skóry, zabieg będzie poprawiał jej nawilżenie, uzupełniał niedobory witamin i minerałów, wspomagał mikrokrążenie, zwiększał napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki starzenia się.


Wskazania do mezoterapii igłowej

Profilaktyka przeciwstarzeniowa (wydłużanie młodości) – zapobieganie trwałym uszkodzeniom skóry
Oznaki starzenia się skóry twarzy (także okolicy oczu), szyi i dekoltu. – pobudzenie metabolizmu komórek skóry, zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, spłycenie zmarszczek, poprawa elastyczności i jędrności skóry
Skóra szara, zmęczona, odwodniona, zniszczona działaniem slońca – poprawa nawilżenia i rewitalizacja skóry
Zwiotczenia skóry grzbietów rąk i pozostałych partii ciała – poprawa elastyczności i napięcia skóry
Rozstępy – to jedna z najskuteczniejszych metod likwidacji rozstępów, także tych w fazie zanikowej (białe rozstępy) – wprowadzanie substancji odbudowujących uszkodzenia skóry bezpośrednio w ubytek
Cellulit – poprawa mikrokrążenia oraz przyspieszenie procesów lipolizy (spalania tłuszczów)
Blizny potrądzikowe i pourazowe – odbudowa włókien kolagenowych
Wzmocnianie osłabionych cebulek włosowych i zahamowanie nadmiernego wypadania włosów


Pracujemy na preparatach firm:
• FENICE (Plinest, Newest, SKIN B, C, OX, R)
• Revitacare (CytoCare, StrechCare, CelluCare, HairCare)Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowy, polinukleotydy, witaminy.
Mezoterapia wykonywana jest za pomocą specjalnego zestawu mikroigieł.Jakie zapewnia efekty?

Dostarczane skórze substancje aktywne mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne. Specjalne koktajle powodują blokadę impulsów komórkowych, które są odpowiedzialne za spalanie energii, przyswajanie tłuszczu oraz przyspieszanie krążenia. W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w ok. 20% przypadków następuje odrastanie włosów. Skuteczność mezoterapii została również potwierdzona w walce z cellulitem. Poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych skutkuje ujędrnieniem skóry i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.

Jak często należy powtarzać procedurę?

Rezultaty zabiegu widoczne są już po pierwszym zabiegu, lecz najskuteczniejsza jest seria zabiegów powtarzanych co kilka tygodni. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na kilka miesięcy.

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, w przypadku bogatszych koktajli do mezoterapii ,mogą utrzymywać się maleńkie grudki, maksymalnie do 3 dni.

Czy procedura wymaga specjalnych przygotowań?

Przed zabiegiem wystarczy jedynie przeprowadzić standardową konsultację z lekarzem. Nie należy przyjmować leków rozrzedzających krew, typu aspiryna.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Zabieg nie może być wykonywany w przypadku alergii, cukrzycy, stanów ropnych i zapalnych skóry, opryszczki oraz u kobiet w ciąży i osób źle tolerujących iniekcje.

Cennik:

• Klasyczna mezoterapia igłowa - cała twarz 5 ml - 500 PLN
• Mezoterapia mikroigłowa (DERMAPEN) 200 PLN
• PLINEST(polinukleotydy) – okolice oczu - 400 PLN/1 zabieg
• Newest(polinukleotydy+kwas hialuronowy)1 amp.2ml 500 PLN


Więcej >>>


Nowatorski zabieg regenerujący skórę PRX-T33

PRX-T 33 jest mieszanką kwasu trójchlorooctowego (TCA) z nadtlenkiem wodoru (H2O2) do zabiegów nieablacyjnej stymulacji chemicznej skóry właściwej i jej biorewitalizacji bez użycia igieł.
PRX-T33 jest polecany jako:
– pierwszy zabieg w medycynie estetycznej
– zabieg połączony z wypełnianiem kwasem hialuronowym (poprawia efekt zabiegu wypełniania)
– zabieg, który poprawia efekty innych procedur medycyny estetycznej jak nici, mikronakłuwanie (Dermapen), mezoterapia.


PRX-T 33 jest zabiegiem przeznaczonym dla obu płci, w każdym wieku o wszystkich porach roku:
• Nastolatki- blizny (ospa wietrzna, liszajec, trądzik), zastępuje oczyszczanie twarzy, wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników
• 25-35 lat- melasma i inne hiperpigmentacje (przebarwienia), rozstępy
•35-45 lat – biorewitalizacja twarzy, biorewitalizacja ciała, profilaktyka procesu starzenia się skóry, zwiotczenie skóry biustu, zmiany skóry dłoni, rozstępy
• >45 lat- korekcja zwiotczałej skóry, poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu, dłoni

Główne zalety stosowania PRX-T33 to:

– mało inwazyjny dla pacjenta
– biorewitalizacja bez użycia igieł
– TCA bez ryzyka frostu
– nie jest bolesny
– bez długiej rekonwalescencji
– nie jest fotouczulający – można wykonywać również w lecie
– krótki protokół zabiegowy
– do łączenia z innymi zabiegami medycyny estetycznej

Po zabiegu zalecany jest:

– Krem do skóry suchej lub bardzo suchej po zabiegu PRX-T -WiQo – pielęgnacja skóry po zabiegu. Polecany do stosowania na twarz, szyję, dekolt, dłonie.
– płyn wygładzający do twarzy WiQo. Płyn zalecany jest do wszystkich rodzajów skóry także w okresie letnim.

Synergiczne działanie dwóch produktów sprawia, że skóra jest zawsze aktywna i pobudzona. Dobrze tolerowany przez skórę reaktywną (nadwrażliwą).


Więcej >>>


Co należy wiedzieć o Botoksie?

Czym jest Botoks?

Botoks (toksyna botulinowa, ang. botox) to oczyszczone białko, które wytwarzane jest przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go również toksyną botulinową typu A i wykorzystuje w medycynie już od wielu lat. Pierwotnie stosowano ją w okulistyce przy leczeniu takich przypadłości jak kurcz powiek, czy zez. Korzysta z niej także neurologia w radzeniu sobie z m.in. połowicznym kurczem twarzy.


Toksyna botulinowa typu A – jak działa?

Działanie Botuliny polega na tym, że blokuje on połączenia nerwowo-mięśniowe istniejące w tkankach, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych powoduje to wygładzenie skóry, a zatem zlikwidowanie zmarszczek.

Wskazania

• Redukcja zmarszczek górnej części twarzy – botoks rewelacyjnie sprawdza się zarówno przy usuwaniu zmarszczek poziomych (linie czołowe), jak i „kurzych łapek”, zmarszczek powstających pomiędzy brwiami, czy powstających między oczami zmarszczek śmiechu.
• Leczenie nadpotliwości – po wstrzyknięciu botuliny w rejony charakteryzujące się nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w konsekwencji do prowadzi do wstrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe.
• Leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) – botoks pozwala skutecznie poradzić sobie również z tym problemem. Wstrzykuje się go w tym przypadku w mięśnie żuchwy, co redukuje ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę.
• Leczenie migreny zabieg polega na podaniu iniekcyjnym botuliny w mięśnie okolicy skroni, czoła oraz tylnej części głowy i szyi. U ponad połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia migrenowych bólów głowy, a u pozostałych osób objawy migreny wyraźnie słabną.

Przeciwwskazania

Botulina (botox) jest substancją podawaną miejscowo i nie wywierającą wpływu na organizm jako całość. Niemniej jednak z racji na brak odpowiednich doświadczeń, nie zaleca się jej stosowania w przypadku:
• Kobiet w ciąży i karmiące piersią
• Osób cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna)
• Osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona
• Osób uczulonych na albuminę ludzką
• Pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów

Najczęściej zadawane pytania:

Czy toksyna botulinowa typu A zadziała również w moim przypadku?
Przeprowadzane dotychczas badania kliniczne wskazują, że usuwanie za pomocą botuliny zmarszczek pomiędzy brwiami przyniosło pożądane rezultaty u 90% kobiet.

Ile czasu trwa zabieg?
Zabieg iniekcji botoksem zabiera zazwyczaj od dziesięciu minut do pół godziny. Lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej są doskonale przeszkoleni i doświadczeni w stosowaniu toksyny botulinowej. Cała procedura jest bezbolesna i umożliwia powrót do normalnej aktywności, niemal od razu po przeprowadzeniu zabiegu.

Czy wstrzyknięcie Botoksu nie rozluźni całej mojej twarzy?
Nie. Zabiegi botoksu są bezpieczne i powodują rozluźnienie wyłącznie mięśni nadmiernie aktywnych, w które botoks został wstrzyknięty. Zmarszczek pozbawione zostają wyłącznie miejsca, których dotyczy leczenie, zaś sama toksyna nie przemieszcza się w inne okolice.

Czy mogą wystąpić efekty uboczne?
Wszystkie ewentualne efekty uboczne powodowane użyciem botoksu mają charakter przejściowy. Może np. zdarzyć się, iż pod wpływem igły wytworzy się niewielki siniak, który jednak ustępuje w krótkim czasie, a ponadto daje się łatwo ukryć pod makijażem.

Po jakim czasie widoczny jest efekt?
Ostateczny efekt działania botuliny zazwyczaj widoczny jest po ok. tygodniu, zaś pierwsze wygładzenie zmarszczek zaobserwować można już po upływie zaledwie kilku dni.

Jak długo widoczne są efekty leczenia Botoksem?
Czas utrzymania się rezultatów zastosowania toksyny botulinowej może różnić się w zależności od predyspozycji konkretnego pacjenta. Zazwyczaj jednak okres ten wynosi około 6 miesięcy.

Czy jeśli zrezygnuję z kontynuowania leczenia moje zmarszczki zaczną wyglądać gorzej, niż przed jego podjęciem?
Nie. Po tym jak botoks przestaje działać, skóra jest bardziej wypoczęta, gładka i elastyczna. Zmarszczki są dzięki temu płytsze niż przed zabiegiem.


Więcej >>>


Jak leczy się nadpotliwość?

Obecnie w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp i pach najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej. Efekty pojawiają się po kilku dniach i utrzymują od kilku miesięcy do roku. Przy użyciu bardzo cienkiej igły, po znieczuleniu skóry kremem Emla, lekarz wstrzykuje małą objętość roztworu BOTOX-u w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1cm, pokrywajac równomiernie okolicę obu pach. Niekiedy korzysta się z barwnika, który umożliwia zidentyfikowanie tych miejsc, w których wydzielanie potu jest największe i które powinny być nakłuwane. BOTOX blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.


Wypełniacze

„Najbardziej interesującą powierzchnią w świecie jest twarz ludzka.”

Georg Christoph Lichtenberg

Wypełnianie zmarszczek za pomocą preparatów zawierających stabilizowany kwas hialuronowy to rewelacyjny i mało inwazyjny zabieg odmładzający. Dzięki niemu możemy modelować twarz, korygować fałdy i zmarszczki, utrzymując młody i piękny wygląd. Co najważniejsze - efekty zabiegu są natychmiastowe.

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody.Opis zabiegu

Po konsultacji lekarz dobiera odpowiedni wypełniacz dla pacjenta. Przed zabiegiem należy wykonać znieczulenie miejscowe. Zabieg polega na wstrzyknięciu podskórnie lub śródskórnie kwasu hialuronowego, który aplikuje się przy użyciu igły na odpowiednią głębokość. Wstrzyknięty w linię zmarszczki wypełniacz powoduje jej wypełnienie, w efekcie końcowym całkowite zniknięcie. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk bądź zaczerwienienie. Niewykluczony jest również niewielki ból w miejscu zastosowania preparatu. Zdarza się występowanie siniaków. Na szczęście objawy przechodzą już po kilku godzinach.

Zastosowanie:

• Korekcja zapadniętych okolic oczodołu
• Korekcja głębokich fałdów nosowo-policzkowych
• Korekcja opadających kącików ust
• Modelowanie konturów twarzy: policzków, podbródka
• Powiększenie objętości warg i ujędrnianie ust
• Nadawanie objętości okolicy skroniowej
• Korekta kształtu nosa

Preparaty:

• Juvéderm ULTRA 2,3,4, Ultra Smile
• Regenval Idea
• Regenval Idea Lips
• BioExpander
• Princess FillerWięcej >>>


Peelingi medycznePeelingi medyczne, zwane także chemoeksfoliacją lub dermopeelingami, to jedne z najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów w gabinetach dermatologii estetycznej. Peelingi skutecznie odmładzają skórę i poprawiają jej wygląd. Likwidują blizny potrądzikowe, zaskórniki, przebarwienia, a nawet rozstępy.

Peeling medyczny polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, wywołującym złuszczanie części naskórka i\lub skóry właściwej, a następnie regeneracji, odmłodzenia i poprawienia kondycji skóry. Efektem zabiegu jest zmniejszenie widocznśoci zmarszczek, plam barwnikowych i blizn potądzikowych oraz nadmiernego rogowacenia skóry wywołanego przez promieniowanie słoneczne.
Zależnie od głębokości działania peelingi można podzielić:

• peeling powierzchowny – swoim działaniem obejmuje jedynie wierzchnie warstwy naskórka: rogową i ziarnistą. Do tych peelingów zaliczamy np. peeling kwasem glikolowym o stężeniu do 35%.

• peeling średniogłęboki – dociera do warstwy podnaskórkowej, czyli do miejsca, gdzie naskórek łączy się ze skórą właściwą. Działąjąc w tym obszarze, pobudza fibroblasty i powoduje wzrost produkcji kolagenu, elastyny oraz wzrost zawartości czynników zwiększających nawilżenie skóry. Są to peelingi z użyciem TCA, AHA w stężeniu od 50-70%.

• peeling głęboki – dochodzi do skóry właściwej, złuszcza cały naskórek. Efekty są najbardziej zadowalające, natomiast dłuższy jest okres rekonwalescencji.

Ogólne wskazania do wykonania peelingów:

• problemy z trądzikiem skórnym
• trądzik różowaty
• nadmierne przetłuszczanie się skóry
• leczenie blizn i przebarwień potrądzikowych
• regeneracja skóry
• łuszczyca
• zapalenie mieszków włosowych
• melasma
• zwiększenie elastyczności i jędrności
• poprawienie stanu i wyglądu starzejącej się skóry
• spłycanie zmarszczek
• usuwanie przebarwień
• usuwanie efektów fotostarzenia

Przeciwwskazania:

• choroby autoimmunologiczne
• alergie skórne
• terapia pochodnymi witaminy A
• opryszczka
• ciąża i karmienie piersią

Zalecenia po peelingach:

• Trzeba unikać gorąca (sauny, jacuzzi), energicznych ćwiczeń i przede wszystkim ekspozycji na słońce (nawet w pochmurne dni powinno się stosować kremy z bardzo wysokim filtrem ochronnym o faktorze SPF 50).
• Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach).
• Bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka.
• Zakaz opalania się przez 4 tygodnie.
• Zakaz stosowania kremów z AHA przez 14 dni.

Ile zabiegów warto wykonać?

Zwykle zabiegi wykonuje się w seriach 4-6 razy. Między jednym, a drugim zabiegiem musi być przerwa od 1 do 3 tygodni. Jednak długość przerwy jest uzależniona od rodzaju zastosowanego peelingu oraz oczekiwań pacjenta. W związku z czym może się ona przedłużyć nawet do kilku miesięcy.

Najczęściej proponowane peelingi:

• Yelow Peel
• peeling migdałowy
• peeling TCA


Co to jest YellowPeel?

Yellow peel to złuszczający peeling chemiczny zawierający w swoim składzie: kwas azelainowy, retinolowy, kojowy, fitowy, askorbyl palmitynowy, a także wyciąg z rumianku. Stosowany w celu wyeliminowania przebarwień, jako ujędrniającego zabiegu przeciwzmarszczkowego oraz jako peelingu rozświetlającego i oczyszczającego skórę. Cechuje się wysoką skutecznością.Działanie w trakcie zabiegu:

W pierwszej części peelingu działa kwas glikolowy i salicylowy – powodują one odnowę naskórka i jego silne złuszczenie. W drugiej części kwas retinowy wraz z witaminą C działają stymulująco – pobudzająco – między innymi zwiększają produkcję glikozamin, kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej zwarta i jędrniejsza. Trzy pozostałe składniki takie jak: kwas azelainowy, kojowy i fitowy, usuwają dane przebarwienia, zapobiegając powstawaniu nowych.

Zabieg:

Rozpoczynamy od oczyszczenia i przygotowania specjalistycznymi preparatami z kwasem glikolowym. Następnie nakładamy maske Yellow peel na wcześniej przygotowany obszar zabiegowy na 20-30 min, po czym zmywamy warstwę i nakładamy kolejną. Ilość warstw zalezy od indywidualnej reakcji skóry oraz efektów, jakie chcemy uzyskać. W zależności od intensywności problemu czas aplikacji preparatu jest indywidualnie dobierany do skóry pacjenta i kształtuje się od 1 do 3 godzin. Dalszy sposób pielęgnowania skóry po peelingu określa kosmetolog. Przez około 24 – 48 godzin po zabiegu może utrzymywać się niewielki rumień, można doznawać uczucia ściągania i napięcia skóry. Przez kolejne 3-4 dni skóra ulega złuszczeniu.

Rezultaty:

Efekt to pięknie oczyszczona, jędrniejsza i pełna blasku cera z wygładzonym rozświetlonym naskórkiem bez zmian pigmentacyjnych. Rezulat po zabiegu utrzymuje się do roku. Terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji. Należy zatem pamiętać o profilaktyce. Yellow peel może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Wskazania:

• Płytkie zmarszczki i wiotka skóra
• Zmiany trądzikowe
• Zaburzenia łojotokowe skóry
• Drobne przebarwienia
• Hiperpigmentacje
• Photoaging
• Melasma powierzchniowe
• Blizny po trądziku

Zalecenia pozabiegowe:

• Od 1 do 10 dnia po zabiegu należy zawsze myć skórę wyłącznie neutralnym mydłem.
• W okresie słonecznym koniecznie należy używa wysokich filtrów przeciwsłonecznych.
• Pamiętamy o intetyswnym nawilżaniu skóry.

Czas trwania: 2-4h

Cena: 250/350/450 zł (w zależności od ilości warstw)

MASKA GLIKOLOWANiezrównany zabieg na problemy z trądzikiem i tłustą skórą.

Zabieg medyczny Maską Glikolową

Maska o 25% stężeniu kwasu glikolowego może być stosowana jako wstępny peeling powierzchniowy przy programie odmładzania skóry. Poprzez działanie ściągające powoduje redukcję zrogowaciałej warstwy naskórka. Zmniejsza nadmiar łoju skórnego. Usuwa pozostałości keratyny i tłustość skóry. Stymuluje i oczyszcza pory oraz napina i odżywia skórę. Nadaje się dla każdego typu skóry.

Jak wygląda zabieg Maską Glikolową?Zabieg powinien może być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa. Na skórę oczyszczoną preparatem Pre Peel Cleanser nakłada się cienką warstwę maseczki (rozpoczynając od miejsc twarzy najbardziej odpornych - tu można nałożyć nieco grubszą warstwę). Pozostawić na 4-7 minut do całkowitego wyschnięcia, a następnie usunąć dużą ilością wody i osuszyć skórę nie wycierając twarzy. Następnie nakładany jest preparat Post Peel. Na początku zalecana jest sekwencja od 6 do 8 zabiegów w odstępach 12 do 15 dni powinna przynieść rezultaty.

Kiedy zrobić zabieg Maską Glikolową?

• Skóra wrażliwa, mieszana.
• Skóra tłusta z trądzikiem, nadmiar łoju skórnego.
• Trądzik młodzieńczy. • Nieregularne przebarwienia.
• Rozszerzone pory.
• Testy uczuleniowe skóry na kwas glikolowy.

Lekarz powinien poinformować pacjenta o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania peelingu.

Preparaty do kuracji domowej:

Kremy do pielęgnacji w kolejnych dniach po zabiegu: Stand by C Cream, Revitalizing Gel, Glycolic Acid Masque 10%

Cena zabiegu – 120 pln

Więcej >>>


Karboksyterapia - Nowość w medycynie estetycznej!Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia - pompy infuzyjnej, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).
Jak działa karboksyterapia?Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.

Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.


Jak długo trawa kuracja?Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 5 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych:

1. najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów
2. alternatywa dla liposukcji
3. minimalizowanie rozstępów (60-80%)
4. usuwanie zmarszczek
5. przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
6. minimalizacja worków i cieni pod oczami
7. redukcja podwójnego podbródka
8. wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
9. zwiększanie grubości skóry


WskazaniaRewitalizacja okolic oczu

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów wydatnie poprawiających wygląd skóry. Jednymi z wielu będą stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipolityczne (redukujące tkankę tłuszczową).

Wskazania:

• Worki i cienie okolic oczu
• Zmarszczki statyczne okolic oczu
• Poduszeczki tłuszczowe okolic oczu

Rewitalizacja skóry szyi, dekoltu i dłoni

Głównym celem karboksyterapii okolic szyi, dekoltu i dłoni jest spowodowanie stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa również dodatnio w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.

Lokalne akumulacje tłuszczu i cellulitu

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia odtłuszczeń i cellulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

Rozstępy

Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami, występującymi najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dnia dzisiejszego nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Najskuteczniejszą techniką jest terapia dwutlenkiem węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Powyższe implikuje sprawniejszą pigmentację skóry (co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry). Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.

Blizny

Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

Przeciwwskazania

• Ciąża
• Ciężka niewydolność nerek
• Ciężka niewydolność płuc
• Ciężka niewydolność serca
• Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej


Karboksyterapia Cena
Twarz 120 PLN
Twarz (seria 3 zabiegów) 290 PLN
Twarz, szyja 130 PLN
Twarz, szyja (seria 3 zabiegów) 310 PLN
Twarz, szyja, dekolt 150 PLN
Twarz, szyja, dekolt (seria 3 zabiegów) 360 PLN
Cienie i sińce pod oczami / opadające powieki 70 PLN
Cienie i sińce pod oczami / opadające powieki (seria 3 zabiegów) 170 PLN
Podbródek 100 PLN
Podbródek (seria 3 zabiegów) 240 PLN
Rozstępy/blizny 120 PLN
Rozstępy/blizny (seria 3 zabiegów) 290 PLN
Wzmocnienie cebulek włosowych 100 PLN
Wzmocnienie cebulek włosowych (seria 5 zabiegów) 300 PLN
Redukacja Celulitu 150 PLN
Redukacja Celulitu (seria 3 zabiegów) 260 PLN
Redukacja Celulitu (seria 5 zabiegów) 500 PLN
Rozbijanie lokalnego nagromadzenia tłuszczu:  
Brzuch 100 PLN
Brzuch (seria 5 zabiegów) 300 PLN
Brzuch (seria 10 zabiegów) 500 PLN
Uda 100 PLN
Ramiona 100 PLN


Więcej >>>Aqualyx

Aqualyx to dziś jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.


Wskazania - Jakie okolice ciała można poddać zabiegowi?


Aqualyx możemy zastosować w taki miejscach jak:

• Kończyny górne – w okolicy tricepsu
• Fałdy na plecach (poniżej żeber)
• Brzuch
• Biodra
• „Bryczesy”
• Okolica podpośladkowa
• Wewnętrzna strona ud
• Wewnętrzna strona kolan
• Podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
• Pseudoginekomastia męska
• Tłuszczaki
• Pseudoginekomastia męska
• Bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)

Przeciwwskazaniami do zabiegu AQUALYX są:• Ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew.
• Choroby tarczycy: Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero.
• Zabiegów nie wykonuje się również u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią.

Możliwe objawy uboczne:


• Zaczerwienienie skóry
• Obrzęk
• Siniaki
• Uczucie dyskomfortu w miejscu podania
• Świąd, pieczenie
• Siniaki

Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni


Kto jest najlepszym kandydatem do tego zabiegu?


Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

UWAGA !!! Aqualyx nie jest preparatem odchudzającym! Aqalix modeluje sylwetkę.

Na czym polega zabieg?


1. Przygotowanie do zabiegu

W domu:
Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.

W gabinecie:
Przed zabiegiem lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i aktualnych chorób. Następnie wykonuje pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną i zaznacza pisakiem okolicę poddaną zabiegowi.

2. Zabieg

Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje (zazwyczaj są to 2 iniekcje) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Przewagą tej metody jest ograniczona ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry. Zabieg przeprowadzony tą techniką (intralipoterapia) jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut.

3. Objawy bezpośrednio po zabiegu

Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności.

Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu.

Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.
Więcej >>>Plasma PEN – Alternatywa dla skalpela

Jeśli zauważyłaś u siebie pierwsze oznaki wiotkości skóry, głównie przy oczach
(opadające powieki, kurze łapki) zmarszczki nad ustami tzw. zmarszczki palacza lub przy uszach,
chcesz pozbyć się szpecących Twoje ciało znamion bez użycia skalpela?


Alternatywa dla chirurgii plastycznej


To nieinwazyjne urządzenie medyczne, wykorzystujące mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało Pacjenta. Działa precyzyjnie w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry oraz co ważne, nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności. Zaledwie w 20 minut możesz pozbyć się oznak starzenia, odmłodzić swój wygląd i spojrzenie.

Zabieg jest:


Bezinwazyjny – to idealna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych (blefaroplastyki)
Precyzyjny – mikrowiązka plazmy działa jedynie w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry
Dający natychmiastowy efekt – efekty widoczne już po pierwszym zabiegu

Bezpieczny – także dla osób z rozrusznikami serca oraz innych pacjentów, u których zabiegi z zastosowaniem prądu są przeciwwskazane.
Komfortowy – zabieg jest bezbolesny i nie wymaga wyłączenia z codziennych aktywności.


Wskazania:


• Plastyka powiek (likwidacja opadających powiek)
• Likwidowanie zmarszczek nad górną wargą – tzw. „zmarszczek palacza”
• Likwidowanie wiotkiej skóry w okolicy łokci i kolan
• Leczenia wiotkiej skóry na brzuchu, np. po ciąży
• Leczenia wspomagającego trądziku oraz w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych
• Usuwania brodawek i innych zmian skórnych (żółtaki, włókniaki)
• Leczenia rozstępów i blizn poorperacyjnych

Procedura zabiegu:


Procedura zabiegu polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Każdy z tych punktów powoduje sublimację naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i bez powodowania uszkodzenia otaczających tkanek. Procedura trwa ok. 20 minut a punkty sublimacji o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się do tygodnia.

Efekty:


Ze względu na technologię istnieje możliwość obserwowania efektów w czasie rzeczywistym. Około 70% efektu jest widoczna natychmiast po zabiegu, a sam zabieg nie wyłącza Pacjentów z codziennej aktywności. Plasma Pen pozwala na wykonanie zabiegu korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu. Zabieg nie wywołuje stanu zapalnego i nekrozy otaczających tkanek. Badania kliniczne i obserwacje Pacjentów poddanych tej terapii pokazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2 do 4 lat.

Proces gojenia:


Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne). Drugiego i trzeciego dnia może wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi. Po odpadnięciu niewielkich strupków skóra może być lekko zaczerwieniona przez 1-2 tygodnie, w tym okresie należy stosować kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące rumień.

Cennik:


• Powieki górne - 1200 PLN
• Powieki dolne - 1000 PLN
• Warga górna (zmarszczki palacza) - 500 PLN
• Pozostałe – cena ustalana po konsultacji


Więcej >>>Linerase

Polecamy nowość! Linerase to kolagen powodujący naturalną odbudowę tkanek i wzmożoną produkcję własnego kolagenu. Efekty są spektakularne, a zabieg mało inwazyjny!

Linerase to kolagen przeznaczony do biorewitalizacji i odbudowy tkanek.


Preparat pobudza fibroblasty do wytwarzania włókien endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki. Nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych. Jest to jedyny dostępny na rynku kolagen typu I, przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej. Śródskórne podanie kolagenu typu I stymuluje fibroblasty w naszej skórze do produkcji kolagenu typu III. To właśnie ten typ kolagenu, a w zasadzie jego ubytek, odpowiada za starzenie się skóry i pojawiające się zmarszczki.


Jak działa Linerase?

Kolagen typu I jest najpowszechniej występującym w organizmie. Tworzy on ścięgna, tkankę bliznowatą, tkankę kostną, a także tkankę łączną skóry i tkanki podskórnej. Kolagen ulega degradacji pod wpływem enzymów zwanych kolagenozami. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Można temu zapobiegać. Zabieg z wykorzystaniem Linerase polega na podaniu w skórę pacjenta atelokolagenu typu I, który tworzy wyjątkowe środowisko do regeneracji tkanki łącznej poprzez zintensyfikowanie produkcji kolagenu typu III w skórze – jedynego z 7 typów kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry i młodzieńczą zdolność jej regeneracji. Preparat ten jest przeznaczony do pobudzenia fibroblastów do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Linerase?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i przypomina klasyczną mezoterapię. Preparat jest podawany metodą iniekcji, nieco głębiej, niż w przypadku większości mezoterapii, przy mniejszej ilości nakłóć, co dodatkowo zmniejsza uczucie dyskomfortu po zabiegu. Preparat można podać na skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Wygląd skóry po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i nieznacznie obrzęknięta. Nie odnotowuje się powikłań po zabiegu z wykorzystaniem Linerase. Przy skórze skłonnej do zasinień mogą się pojawić niewielkie ślady po wkłuciach, które znikają w ciągu kilku dni. Pacjent może niemal natychmiast powrócić do codziennych aktywności.

Efekty działania Linerase:

Po zabiegu skóra zyskuje widoczną i odczuwalną jędrność, staje się napięta i wygładzona. Linerase można stosować profilaktycznie już po 25 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. LINERASE odbudowuje i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała poprzez rekonstrukcję tkanki łącznej skóry a przede wszystkim przywraca naturalne piękno skóry.

Wskazania do zabiegu z użyciem Linerase:

• Zmniejszenie oznak starzenia się skóry – wygładzanie zmarszczek
• Leczenie blizn
• Poprawa elastyczności i jędrności skóry
• Regeneracja skóry

KOSZT ZABIEGU 1000pln/1 amp.5ml

Więcej >>>